شیوه معرفی و تبلیغ منسجمی در حوزه نشر نداریم

شیوه معرفی و تبلیغ منسجمی در حوزه نشر نداریم

سخنگوی انجمن زنان ناشر مطرح کرد؛
شیوه معرفی و تبلیغ منسجمی در حوزه نشر نداریم
 
اعظم کیان‌افراز: شیوه‌ معرفی و تبلیغ ساختارمند و منسجمی در حوزه‌ نشر وجود ندارد و ناشران از پس هزینه‌های تبلیغی گزاف برای کتاب ازجمله تبلیغات محیطی و در سطح شهر برنمی‌آیند.
به گزارش خبرنگار مهر، نشست بررسی اجمالی وضعیت‌ معرفی، فروش و پخش کتاب با همکاری انتشارات افراز و انجمن صنفی زنان ناشر در سالن کتاب‌نمای سی و یکمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران برگزار شد.
اعظم کیان‌افراز عضو هیات مدیره و سخنگوی انجمن مذکور در این نشست گفت: سیستم توزیع و پخش کتاب یکی از مهم‌ترین حلقه‌های زنجیره‌ی نشر است که در کنار هزاران مشکل دیگر از ممیزی و نبود شیوه‌های درست اطلاع‌رسانی تازه‌های نشر و تبلیغ و معرفی کتاب گرفته تا نداشتن ویترین کافی برای کتابفروشی در حرفه‌ پر مخاطره‌ نشر وجود دارد. سیستم توزیع و فروش کتاب از مشکلات اساسی نشر محسوب می‌شود.
وی افزود: سیستمی که از ابتدای نشر ایران به‌همین صورت بوده و امروز هم  که بیش از صد مرکز پخش داریم تقریبا همه با همان سیستم قبلی کار می‌کنند و فقط در ظاهر کمی مدرن شده است و خواه‌ناخواه ابتدا باید زیرساخت‌ها اصلاح و سیستم قدیمی توزیع نظام‌مند و به‌روز شود، البته توسعه و افزایش کتاب‌فروشی‌ها هم راهکار دیگری برای تقویت و انسجام ناشران و مراکز پخش است، ولی از آنجا که هزینه‌ی راه‌اندازی و اداره‌ کتابفروشی همچنان تجاری محسوب می‌شود و با مشاغل دیگر یکی است میل و رغبت کمتری برای تاسیس کتابفروشی وجود دارد.
این ناشر در ادامه گفت: چرا وکلا و داروخانه‌ها می‌توانند در محل مسکونی فعالیت داشته باشند ولی هنوز طرحی که در خصوص تاسیس کتابفروشی در محل مسکونی سال‌ها پیش به مجلس ارائه شده مصوب نشده اگر در زمان خودش این طرح مصوب شده بود، بی‌شک اکنون وضع نشر و کتاب با امروز فرق می‌کرد. حتی می‌توان برای شروع با برخی مناطق مثلا منطقه ۱۱ شروع کرد و بعد به دیگر مناطق رسید. از طرفی شیوه‌ معرفی و تبلیغ ساختارمند و منسجمی در حوزه‌ نشر وجود ندارد و ناشران از پس هزینه‌های گزاف تبلیغی برای کتاب ازجمله تبلیغات محیطی و در سطح شهر بر نمی‌آیند.
کیان‌افراز در پایان گفت: این‌ها از یک‌طرف و سرعت تکنولوژی از طرف دیگر؛ بنابراین ما ناچاریم خودمان را با فضای پرسرعت انتقال اطلاعات تطبیق دهیم و همچنین ناچاریم هم در نشر و تولید و هم معرفی و تبلیغ و در نهایت پخش و فروش به‌روز شویم.
در پایان این نشست با حضور دیگر اعضای هیات مدیره و معرفی اعضای انجمن صنفی از اپلیکیشن افراز و سفیر کتاب به عنوان نخستین پیک تخصصی کتاب ایران رونمایی شد. در پایان سمیه نصراللهی و زهرا تقی‌زاده از اهداف سفیر کتاب گفتند.

1397/2/22 ساعت 11:12
برای مشاهده خبر روی آن کلیک کنیدآن‌سوی آینه‌ها؛ یادداشتی بر رمان «تکه‌های ساده من»، نوشته‌ی گیتی رجب‌زاده

آن‌سوی آینه‌ها؛  یادداشتی بر رمان «تکه‌های ساده من»، نوشته‌ی گیتی رجب‌زاده

شخصيت ميانسالِ «تکه‌هاي ساده‌ من» براي بازسازي چهره‌ تزلزل‌يافته‌اش سيري برخلاف آنچه تاکنون پيموده، در پيش مي‌گيرد و همچون کودکي به‌دنبال تصويري شفاف از خود در آينه‌هاي دوروبرش مي‌گردد.

مشاهده جزئیات خبر


سایت به تازگی بروزرسانی شده است و ممکن است دچار مشکلاتی شود ، در صورت مشاهده اطلاع دهید ، با تشکر
شماره های تماس 021- :66401585 - 66977166 - 66952853-66489097


پلهای ارتباطی ما و شما عزیزان
اینستاگرام اینستاگرام

آپارات آپارات

تلگرام تلگرام


نماد اعتماد الکترونیکیتلگرام
آپارات
اینستاگرام
×

نام محصول قیمت (تومان) تعداد
مجموع قیمت
مشاهده سبد خرید