Detailsجاده‌ی جنون

نام کتاب
جاده‌ی جنون
نویسنده
غاده السمان
مترجم
فائزه جمالی
نوبت چاپ
اول - ۱۴۰۱
تعداد صفحات
129
قیمت به تومان
70000 Tomans
تعداد بازدید
154
تعداد فروش
0
انتشارات کتاب
انتشارات افراز
توضیحات

 

رمان «جاده‌ی جنون» با نام اصلی «بیروت 75» یکی از نغزترین رمان‌های غاده السمان است که در عین کوتاهی، سادگی و آسانی لفظ و معنا، با تکیه بر رئالیسم، ابرشهر بیروت و تمام ابرشهرهایی که هستی و وجود انسانی را به چالش می‌کشند را برهنه می‌کند و به فلک می‌کشد تا به بسیاری از مسائل اجتماعی، فردی و معنوی بپردازد.
جاده‌ی جنون حکایت پرپیچ و خم جاده زندگی‌ست.  در این رمان دختری به نام یاسمین و پسری به نام فرحات از دمشق به سوی بیروت، شهر آرزوها، همسفر می‌شوند تا گمشده خود یعنی شهرت، افتخار و آزادی را پیدا کنند. به بیروت که می‌رسند  از یکدیگر خداحافظی می‌کنند و دیگر همدیگر را نمی‌بینند اما  بعد از فراز و نشیب بسیار، در نهایت سرنوشت مشابهی پیدا می‌کنند. هر دو تن می‌سپارند و جان می‌دهند.  
غاده السمان با ترسیم یک ابرشهر که نامش را بیروت گذاشته -و البته می‌توانیم آن در چهره تهران یا هر ابرشهر دیگری بیابیم- به دنبال آسیب شناسی روابط فردی و اجتماعی است.  هنگامی که از سرهای با داس بریده دختران حرفی به میان بیاید دیگر فرقی نمی‌کند حرف از لبنان باشد یا ایران یا هر کشور دیگری که با کنترل اجتماعی نامتوازن نوگلانش را به قتلگاه و لب‌های خون‌ریز گیوتین هدایت می‌کند. لب‌های گیوتینی که گاه گردن نازک دختران را می‌بوسد و گاه روح و شخصیت اجتماعی‌ آن‌ها را. 
جاده‌ی جنون رمانی با پنج قهرمان بلکه رمانی با  پنج داستان تو در تو است که همگی ابرشهرها و راه پر پیچ و خم تحقق آرزوها را به تصویر می‌کشند. جاده‌ی جنون، مسیر حرکت پنج شخصیت اصلی یک رمان است که هر کدام در مداری مستقل دور خود چرخیده‌اند تا گمشده خویش را بیابند اما عاقبت دریافتند که آن گمشده، خود آن‌ها هستند.  
همچنین در این رمان نویسنده به اختلاف طبقاتی و فقر، و نیز فساد اداری و سیاسی می‌پردازد و حتی از این گیرودار پا فراتر می‌نهد و با خلق یک شخصیت ویژه، اشاراتی به علوم غریبه، رمالی و جادوگری می‌کند تا زندگی جهان‌سومی را به نیکی ترسیم و تاثیر فراطبیعت  را بر بخش تاریک روابط انسانی و اجتماعی بررسی نماید.

 

 

زمانی که فهمیدم ماه سیاره‌ای از جنس جیوه و نقره  و عاج و عطر نیست و فقط کره‌ای خاموش، مانند زمین است آن‌هم با همان غبار و صخره و سنگریزه‌ها، از عشقم به او کم نشد. اصلا چرا باید عشقم کم شود؟ همان‌طور که عشقم به حمیده هم کم نخواهد شد؛ اگر روزی بدانم که به انگل روده مبتلاست و درون تن زیبای او که هر شب برایش شعر می‌نویسم، موجودات زشت و ترسناکی می‌لولند. رؤیا، الزاما نقض کننده‌ی حقیقت نیست بلکه روی دیگر همان سکه است.

تاریخ درج

1401/3/17 ساعت 16:33جاده‌ی جنون
70000 Tomans
آشوب حواس
120000 Tomans
فریادِ نی
170000 Tomans
سوگ چیزی است که پر دارد
50000 Tomans
نقشه و قلمرو
120000 Tomans
عف‌عف
35000 Tomans
More...


24 * 7 We Are Online

This Site Has Been Updated Recently , Pelase Tell Us If There Is Problem
Tell:+9821: 66401585-66977166-66952853-66489097


Follow Us In Social Networks
اینستاگرام اینستاگرام

آپارات آپارات

تلگرام تلگرام


نماد اعتماد الکترونیکی

   En

   Video

   AboutUs

   ContactUs

   ChatRoom


   Book

   Movie

   Vocal Book

   Ebook
تلگرام
آپارات
اینستاگرام