Detailsسه سال

نام کتاب
سه سال
نویسنده
آنتون چخوف
مترجم
هنگامه ایرانی
نوبت چاپ
2
تعداد صفحات
136
قیمت به تومان
50000 Tomans
تعداد بازدید
1400
تعداد فروش
1
انتشارات کتاب
افراز
توضیحات

چخوفِ رمان‌نویس

 

 

آنتون پاولوویچ چخوف چهره‌ی ناشناخته‌ای در ایران نیست، اما او را بیش‌تر با داستان‌های کوتاه و نمایشنامه‌هایش می‌شناسند. کمابیش در دیگر کشورهای دنیا نیز اوضاع از همین قرار است. چخوف که تنها ۴۴سال زندگی کرد، در عمر کوتاه خود با خلق داستان‌های کوتاهش به یکی از چهره‌های اصلی داستان کوتاه در سراسر جهان تبدیل شد و در نمایشنامه‌هایش روحی نو در تئاتر مدرن دمید، به‌گونه‌ای که او را شکسپیر روسیه لقب داده‌اند. با این همه، او که جزو آخرین نویسنده‌های برجسته‌ی روس در قرن نوزدهم به حساب می‌آید، رمان‌های کوتاهی هم از خود بر جای گذاشته است. «سه سال» با ترجمه‌ی هنگامه ایرانی و از سوی انتشارات افراز منتشر شده و به چاپ دوم هم رسیده، یکی از آن رمان‌های کوتاه قلمداد می‌شود که در اوج توانایی و خلاقیت چخوف به رشته‌ی تحریر درآمده است. این اثر که درعین‌حال از طولانی‌ترین رمان‌های کوتاه چخوف محسوب می‌شود، به‌ عمیق‌ترین شکل ممکن عشق و اخلاق و روابط خانوادگی در عصر نویسنده را به چالش می‌کشد؛ عصری که به‌تعبیر مترجم در مقدمه‌ی کتاب، «بیانگر فروپاشی ارزش‌های سنتی و درعین‌حال رویش تجددی است که هنوز به ثمر نرسیده است و این برزخ فضای حاکم بر روابط انسانی در آثار چخوف است». ایرانی همچنین در توضیح شیوه‌ی کار خود در ترجمه‌ی این رمان کوتاه می‌نویسد: «بازگردانِ آلمانی به فارسی رمان سه‌سال توسط این مترجم در سال ۱۳۸۶ انجام شد، ولی پس از مقایسه‌ی بازگردان انگلیسی با آلمانی و مشاهده‌ی اختلاف در این دو متن، مترجم بر آن شد تا برای حفظ اصالت کتاب، به اصل متن روسی مراجعه شود. کتابِ در دست حاصل همین تلاش است.» با هم پاره‌ای از رمان کوتاه «سه سال» را می‌خوانیم:

 

یولیا روی تخت خوابید و لحاف را روی خودش کشید، سرش را هم زیر لحاف کرد. لاپتف هم لباس عوض کرد و به تخت رفت. روز بعد هر دو دستپاچه بودند و نمی‌دانستند از چه حرف بزنند و حتی چنین به نظر لاپتف آمد که یولیا با آن پایی که او بوسیده، نامطمئن راه می‌رود.

پیش از نهار پاناروف آمد تا خداحافظی کند. یولیا به‌شدت احساس دلتنگی برای خانه و زادگاهش می‌کرد. اندیشید، چه خوب می‌شد اگر می‌توانست برود و از این زندگی زناشویی، از این شرمساری و آگاهی دائمی از این که کار بدی انجام داده، رها شود. سر ناهار تصمیم گرفته شد، یولیا باید با پاناروف می‌رفت تا دو سه هفته نزد پدرش مهمان باشد، تا زمانی که باز مشتاق بازگشت شود.

 

خرید از اپلیکیشن افراز با ۲۰درصد خرید

http://ebook.afrazbook.com

تاریخ درج

1396/4/13 ساعت 16:32گل شوران
80000 Tomans
خانه‌ی روزانه، خانه‌ی شبانه
120000 Tomans
دختران مهتاب
120000 Tomans
زمانی که یک اثر هنری بودم
135000 Tomans
دختری مثل او
120000 Tomans
زن در آینه
180000 Tomans
More...


24 * 7 We Are Online

This Site Has Been Updated Recently , Pelase Tell Us If There Is Problem
Tell:+9821: 66401585-66977166-66952853-66489097


Follow Us In Social Networks
اینستاگرام اینستاگرام

آپارات آپارات

تلگرام تلگرام


نماد اعتماد الکترونیکی

   En

   Video

   AboutUs

   ContactUs

   ChatRoom


   Book

   Movie

   Vocal Book

   Ebook
تلگرام
آپارات
اینستاگرام