جزئیاتروزگار آفِلو

نام کتاب
روزگار آفِلو
نویسنده
علی یزدانی
مترجم
تعداد صفحات
120
قیمت به تومان
50000 تومان
دسته
داستان ايرانی
توضیحات

چهار پَرِ مینای آبی از هم گشوده است. تلنباره پاره‌ی کاغذ‌ها هجوم می‌آورند برای پراکندن. ول می‌شوند از هم و تا روی آجرها می‌سُرند. نگاه مرد مبهوت است و گم. انگار متحیر است از این همه پراکندگی و گستاخی تلنباری که مثل گل از هم وامی‌شکفت. دست می‌برد تا یکان‌یکان بکشاند‌شان بر سر توده‌ی نشسته به مینا. چه سال‌ها که گذشته بود بر این همه بافه‌‌ی نامه‌ها، عکس‌ها و بنچاق‌ها.

مرد چنگ انداخت به بُرماله‌ی کاغذها. چپه‌اش پُر شد از انبوه عکس‌ها و نامه‌ها. عکسی را با سر انگشت شست و نشانه گرفت. آن را کسی روز دلواپسی انداخته بود. فکر کرد «کی؟» به‌غیر از ردیف جلو از بقیه تنها سری و کلاهی دیده می‌شد و سرهایی که وحسو می‌کردند تا قد بر کشند بر سر دیـگران و یا چشـم‌هایی که دریـده و گِرد شـده، انـگار می‌خواسـتند تا سـطح کاغذی را بدرند و بیفتند بیرون.

مـرد عکس بر دسـت، بلند می‌شـود، سر را از زیر شـیرآویز دلنـگون رد می‌کند. برمی‌گردد. انگشتی در بُلوُنی ماست روی شیرآویز فرو می‌کند، به دهان می‌گذارد، می‌لیسد. برگشته است رو به ایوان. شـب از نیمه گذشـته است. دست بر جرز میانی در، می‌ایستد. گوش می‌دهد به صدای شلوغِ چرخ ریسکی که از میان سبزه‌های درهـم باغـچه، فضـای خِفــت، حیـاط را گرفــته روی صـدا. محتــاط پـا به پـا می‌شود. عصایش را نیاورده است. عصـایش را نیـاورده است؟ عجب! ول می‌شـود روی لنـگه‌ی چـوبی در و می‌سُرد پایین. می‌نشیند. شانه‌اش را به قاب تَرک خورده‌ی در تکیه می‌دهد. چنار‌ها را خودش از اورمیده آورد. با چی؟ یادش نیامد. باید با گاری استاد نادعلی آورده باشد و همین‌جا، گوشه‌ی حیاط خالی کرده باشد. استاد نادعلی حتماً فردا یا روزی دیگرآمده است و دو دری‌های نِسار را بَر و قاچ کرده تو هم.

بخشی از کتابثبت نظر
اصلی و کرم
90000 تومان
جیرجیرک‌های باغ قوام السلطنه
50000 تومان
سال دو فصل دارد
84000 تومان
موزه اشیای آشغالی
40000 تومان
دلارام
65000 تومان
هفت دهلیز
50000 تومان
بیشتر...سایت به تازگی بروزرسانی شده است و ممکن است دچار مشکلاتی شود ، در صورت مشاهده اطلاع دهید ، با تشکر
شماره های تماس 021- :66401585 - 66977166 - 66952853-66489097


پلهای ارتباطی ما و شما عزیزان
اینستاگرام اینستاگرام

آپارات آپارات

تلگرام تلگرام


نماد اعتماد الکترونیکیتلگرام
آپارات
اینستاگرام
×

نام محصول قیمت (تومان) تعداد
مجموع قیمت
مشاهده سبد خرید