جزئیاتگاردْنامه (مجموعه شعر و نثم)

نام کتاب
گاردْنامه (مجموعه شعر و نثم)
نویسنده
ماهان تیرماهی
مترجم
تعداد صفحات
84
قیمت به تومان
33000 تومان
دسته
از حاشیه
توضیحات
گاردنامه، پروژة پروردنِ‌ ایده‌هایی منظوم-منثور است؛ گزارشِ «آن» های زبانی، و سرآغازِ ناخونک‌زدن (به قول نصرت رحمانی) به گاردهای کلام، و بزن‌بزنِ صرفی-نحوی-آوایی. شطرها، و نه سطرها، در اِتودِ نخست، هشت‌نوشت‌ها، عبورِ از انتزاعیْ مالیخولیایی و مسموم است، غالبا زادة واژه‌ای قدیم – و نه منسوخ – از دلِ متونِ کهن و از یک چشمِ دیگر، که همواره همراهِ خود، آن جلال و جنونِ تاریخی‌اش را نیز برای مکتوب شدن، جاری ساخته است. هشت‌نوشت‌ها، شرحِ جدا شدنِ جرقه‌(های) اتفاقاتی بوده که از حدفاصلِ حدوث و عبور، فاصله گرفته‌اند و حین نوشته شدن، مجالِ قرار را از خود گرفته‌اند و القصه، یا پرت شده‌اند در میانة نحوِ معیّنِ جمله‌ای دیگر، خود را در سطری مستقل ایستانده‌اند.
اِتودِ دوم، شعرها، بی‌شک ادامة کوشش پیش – هشت‌نوشت‌ها، در راه رسیدنِ به اصوات و اجنة زبان – حالا چشم بر فاصله‌گیری از چفت و بست‌های سوری-عُرفیِ شعر گشوده است؛ پروژه‌ای برای اذنِ دخولِ اُبژه‌های پریشِ روزمره، تاختن در هیأت اُبژه‌های سطور و تقلا برای بیرون آمدن از زیر یوغِ شطریّتِ پیشین؛ ملغمه‌ای از تجربه‌هایی در هوایی پلی‌فونیک که آبشخورِ زیستیْ عصبی‌ست - که مگر می‌تواند جدا از آن و جز آن باشد؟! - پس شعرها، استحالة زیستِ جنون‌زده است که زبانی غریب (یا قریب؟) پیدا کرده‌اند تا مصب خود را سوی آن دیگری – آن کلامِ کبیر – حفر کند. 
و دیگران، اِتود پیشانخست اما آخر، نطفه‌های مطرودِ هشت‌نوشت‌ها و شعرهایند، خسته و گمنام. نخستین همّتِ کندنِ تصورات از تصاویر و خیابان از خیابان؛ آغاز گاردنامه، گزارش کژخوانی‌هایی از «فرج بعد از شدت» و «بیهقی»، از درنگ در اتفاقاتی که در واژه‌های معلق در لایه‌های چندصداییِ شهود، حادث شده است.
 
 


ثبت نظر
تاریکی
40000 تومان
باب ابتلا
30000 تومان
اذکار
25000 تومان
تراکم
25000 تومان
مرگ مناسب
22000 تومان
آب‌های سخن
25000 تومان
بیشتر...سایت به تازگی بروزرسانی شده است و ممکن است دچار مشکلاتی شود ، در صورت مشاهده اطلاع دهید ، با تشکر
شماره های تماس 021- :66401585 - 66977166 - 66952853-66489097


پلهای ارتباطی ما و شما عزیزان
اینستاگرام اینستاگرام

آپارات آپارات

تلگرام تلگرام


نماد اعتماد الکترونیکیتلگرام
آپارات
اینستاگرام
×

نام محصول قیمت (تومان) تعداد
مجموع قیمت
مشاهده سبد خرید