جزئیاتاول‌شخص‌مفرد

نام کتاب
اول‌شخص‌مفرد
نویسنده
هاروکی موراکامی
مترجم
حسام ملکی
تعداد صفحات
175
قیمت به تومان
55000 تومان
دسته
مجموعه داستان كوتاه
توضیحات

 

به نظرم چیزی که باعث می‌شود به خاطر پا به سن گذاشتن دخترهایی که می‌شناختم احساس ناراحتی کنم احساس اجبار برای اعتراف دوباره به این نکته است که، رؤیاهای جوانی‌ام برای همیشه ناپدید شده‌اند. مرگ یک رؤیا به نحوی می‌تواند از مرگ یک موجود زنده ناراحت کننده‌تر باشد. گاهی همه‌ی این‌ها واقعاً غیرمنصفانه به نظر می‌رسد.

یک دختری هست -در واقع یک زنی که قبلاً دختر بوده- که به خوبی در خاطرم مانده، اما اسمش را نمی‌دانم. و، طبیعتاً نمی‌دانم الآن کجاست یا چه‌کار می‌کند. چیزی که می‌دانم این است که او و من به یک دبیرستان می‌رفتیم و در یک مقطع بودیم (چون نشان روی لباسش هم‌رنگ نشان روی لباس من بود)، و این‌که او واقعاً گروه موسیقی بیتلز را دوست داشت. به جز این، هیچ چیز دیگری نمی‌دانم.

این‌ها به سال 1964 برمی‌گردد. همان دوره‌ای که بیتلز در اوج شهرت قرار داشت. اوایل پاییز بود و با شروع ترم جدید در مدرسه، همه چیز دوباره داشت به حالت روتین برمی‌گشت. او داشت در راهروی تاریک و دراز ساختمان قدیمی مدرسه با عجله می‌رفت و لبه‌ی دامنش تکان می‌خورد. من تنها کسی بودم که آنجا حضور داشت. او در حین حرکت، صفحه‌ای موسیقی را طوری محکم به سینه‌اش چسبانده بود انگار چیز بسیار ارزشمندی باشد. صفحه‌ی با گروه بیتلز. همان که روی آن تصویر واضح و سیاه و سفید عکسی از گروه چهار نفره‌ی بیتلز در سایه روشن بود. نمی‌دانم چطور، اما به دلیلی کاملاً به یاد دارم که این یک صفحه‌ی اصلی بود، نسخه‌ی انگلستان، نه نسخه‌ی آمریکایی یا ژاپنی.

او دختر زیبایی بود، حداقل به چشمان من واقعاً جذاب می‌آمد. قدش بلند نبود، اما موهای مشکی و بلند، پاهای لاغر و بوی خیلی خوبی داشت. (که البته این مورد شاید در خیالاتم باشد، نمی‌دانم. شاید اصلاً هیچ بویی نمی‌داد، اما این چیزی است که من به خاطر دارم. انگار زمانی که رد می‌شد، یک عطر جادویی در هوا به سمت من پخش می‌شد.) او مرا شیفته‌ی خود کرده بود -زیبای بدون نام با صفحه‌ی با گروه بیتلز فشرده به سینه‌اش.

قلبم شروع به محکم تپیدن کرد، برای هوا تقلا می‌کردم، و انگار همه‌ی صداها از بین رفته باشد، انگار ته استخر آبی غرق شده باشم. تنها چیزی که می‌شنیدم صدای زنگ ضعیفی در انتهای گوشم بود. مثل این‌که کسی با ناامیدی بخواهد پیام مهمی را به من برساند. همه‌ی این‌ها ده یا پانزده ثانیه طول کشید. قبل از این‌که به خودم بیایم تمام شده بود، و پیام مهمی که در اینجا بود، مثل هسته‌ی همه‌ی رؤیاها ناپدید شد. مثل بیشتر چیزهای مهمی که در زندگی اتفاق می‌افتند.

یک راهروی کم‌نور در یک دبیرستان، یک دختر زیبا، لبه‌های لرزان دامنش، و با گروه بیتلز.ثبت نظر
نصف آن‌چه که اتلی رُز درمورد اسب‌ها می‌داند
57000 تومان
اول‌شخص‌مفرد
55000 تومان
جاذبه (و چند داستان دیگر)
57000 تومان
مردان در آفتاب
33000 تومان
شمس‌پاره
130000 تومان
دورگردی [و داستان‌های دیگر]
84000 تومان
بیشتر...سایت به تازگی بروزرسانی شده است و ممکن است دچار مشکلاتی شود ، در صورت مشاهده اطلاع دهید ، با تشکر
شماره های تماس 021- :66401585 - 66977166 - 66952853-66489097


پلهای ارتباطی ما و شما عزیزان
اینستاگرام اینستاگرام

آپارات آپارات

تلگرام تلگرام


نماد اعتماد الکترونیکیتلگرام
آپارات
اینستاگرام
×

نام محصول قیمت (تومان) تعداد
مجموع قیمت
مشاهده سبد خرید