درباره انتشارات افراز

انتشارات افراز؛ ناشر تخصصی ادبیات نمایشی و داستانی است که از سال ۱۳۸۰ فعالیت خود را با مدیریت اعظم کیان‌افراز؛ نویسنده و پژوهشگر آغاز کرد و تاکنون بیش از هزار عنوان کتاب در حوزه‌های مختلف ازجمله تئاتر، نمایشنامه، آموزشی تئوری و عملی تئاتر و سینما، فیلمنامه ایران و جهان در رده‌ی سنی مختلف منتشر کرده است. در حوزه‌ی ادبیات‌داستانی و نیز کتاب‌های آموزشی داستان‌نویسی، نقد، داستان کوتاه، رمان و نیز شعر به چاپ آثار از نویسندگان کمترشناخته‌شده‌ ولی شاخص ایرانی و خارجی مبادرت می‌‌ورزد. کتاب‌های این انتشارات تاکنون در جوایز معتبری برگزیده یا نامزد نهایی شده است.

‌‎ مکتوب کردن تاریخ شفاهی تئاتر ایران و چاپ کتاب‌های پژوهشی تاریخ تیاتر ایران، تحت عنوان «تیاتر ایران در گذر زمان» ازجمله آثار پژوهشی است که تاکنون ۱۲ جلد آن در این انتشارات شروع و منتشر شده است.

‌‎ انتشارات افراز، در مراسم «اردیبهشت تئاتر ایران» به‌عنوان ناشر برتر سال ۱۳۸۷ در حوزهٔ تئاتر و ادبیات نمایشی انتخاب شد.

 

                                                       جوایز و افتخارات

ناشر برگزیده در:

    اردیبهشت تئاتر ایران ۱۳۸۸

    جایزه‌ی ادبی گام اول ۱۳۸۸

    چهارمین دوره‌ی انتخاب آثار برتر نمایشی خانهٔ تئاتر ۱۳۸۹

    جایزه‌ی ادبیات متفاوت (واو) ۱۳۹۰

    ادبیات گمانه‌زن ۱۳۹۰

    جایزه‌ی ادبی هفت‌اقلیم ۱۳۸۹

    جایزه‌ی ادبی لیراو ۱۳۹۰

 

ناشر تقدیرشده در:

    جایزه‌ی کتاب فصل ۱۳۹۰

    جشنواره‌ی تئاتر دانشگاهی ۱۳۸۸/ ۱۳۸۹/ ۱۳۹۰/ ۱۳۹۱

    جشن انجمن منتقدان و نویسندگان خانه‌ی تئاتر ۱۳۸۸/ ۱۳۸۹

    جشنواره‌ی دانشجویی تئاتر نیمکت ۱۳۹۰

    جشنواره‌ی مونولوگ مکث ۱۳۸۹/ ۱۳۹۰

 

 ناشر آثار برگزیده در جوایز گام اول ادبیات داستانی، ادبیات متفاوت واو، جایزه احمد شاملو، هفت اقلیم، تکنیکی‌ترین رمان سال، روزی‌روزگاری، جایزه ادبیِ اصفهان، جشن آثار برتر ادبیات نمایشی خانه‌ی تئاتر، جشنواره‌ی تئاتر فجر، جشنواره‌ی کتاب‌های آموزشی رشد و...

 

ناشر آثار تقدیرشده در جوایز کتاب سال، جلال آل‌احمد، کتاب فصل، پروین اعتصامی، مهرگان ادب، گلشیری، هفت اقلیم، کتاب سال سینمای ایران و...

 

ناشر برگزیده در هشتمین دوره‌ی جایزه‌ی کتاب سال سینما - ۱۳۹۷

 

بهترین ناشر رمان متفاوت سال ١٣٩۶، به انتخاب جایزه‌ی ادبی واو.