جزئیاتفیلم؛ تکامل و جوهرِ یک هنرِ نو

نام کتاب
فیلم؛ تکامل و جوهرِ یک هنرِ نو
نویسنده
بلا بالاژ
مترجم
مرتضی لطیفی‌نظامی
تعداد صفحات
327
قیمت به تومان
120000 تومان
دسته
سينما
توضیحات
این کتاب به نظر بسیاری از محققان و دست‌اندرکاران هنر و سینما مجموعه‌ای است که نه‌تنها از ابتدای پیدایشش به شکل دقیق بررسی کرده، بلکه با کمک گرفتن از صحنه‌هایی از شاهکار‌های سینما، دلائل عرضه شده به شکل تئوری را به خواننده نشان می‌دهد.
کتابی ‌است که هیچ محقق یا دوستدار واقعی سینما نمی‌تواند از خواندن آن صرف‌نظر کند.
وسعت موضوعات و شکل‌بندی آن‌ها در بخش‌های مختلف و رابطه‌ی این بخش‌ها با یکدیگر خواننده را به دنیایی از سینما هدایت کرده است و او‌ را به ابزاری مسلح می‌کند که خواننده با نگاهی نو و بینشی منتقدانه به هر فیلمی نگاه کند و سینما را تنها وسیله‌ی تفریح و گذراندن وقت نبیند، بلکه آن‌ را همچون یکی از هنر‌های مهم نیز تلقی کند و با نگاهی دیگر به آنچه بر صحنه در حال انجام است بنگرد، 
همان‌گونه که در مقابل یک پرده‌ی نقاشی یا در برار قطعه شعری قرار می‌گیرد. هر چند این کتاب در سال‌های بسیار پیش نوشته و چاپ شده، ولی درست به‌دلیل این‌که به سینما به شکل هنری نه زودگذر بلکه همچون هنری ماندگار (درست مثل قوانین دیگر هنرها که از زمان بسیار دور به ما رسیده است) نگاه شده و اساس و قوانین این هنر را مورد جستجو و تحقیق قرار داده می‌توان آن را همیشه کتابی دانست که توضیحات و مثال‌هایش نه‌تنها درباره سینمای امروز قابل پذیرش است بلکه حتی برای سینمای آینده نیز باارزش است. زیرا تمام نکته‌هایی که سینماگران امروز باید به به‌شکلی در نظر گیرند  را بالاژ در این کتاب تجزیه و تحلیل می‌کند.  نکته‌‌ی جالب دیگر این است که بالاژ در بسیاری از قسمت‌هایی که مورد بررسی قرار می‌دهد، هنرهای دیگر را نیز وارد بحث می‌کند و با سینما و تکامل آن مقایسه می‌کند و این درست از آغاز تولد هنر سینما که هنری صامت است شروع می‌شود. بخش اول کتاب کاملا به تولد سینما ، مسائل مربوط به تولد آن در آغاز و... سینمای صامت اختصاص داده شده و بخش دوم سینمای ناطق و امکانات آن و مقایسه آن با سینمای صامت، مبودها و مسائل دیگر مربوط به آن، مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفته است.


ثبت نظر
همچون در یک آینه
120000 تومان
هنر بازیگری استلا ادلر
80000 تومان
عرصه‌ی سینما نوآر
100000 تومان
«نقد سینمایی»
30000 تومان
استنلی کوبریک -یک زندگی‌نامه-
200000 تومان
من مریم را دیده‌ام (شبنم قلی‌خانی)
33000 تومان
بیشتر...سایت به تازگی بروزرسانی شده است و ممکن است دچار مشکلاتی شود ، در صورت مشاهده اطلاع دهید ، با تشکر
شماره های تماس 021- :66401585 - 66977166 - 66952853-66489097


پلهای ارتباطی ما و شما عزیزان
اینستاگرام اینستاگرام

آپارات آپارات

تلگرام تلگرام


نماد اعتماد الکترونیکیتلگرام
آپارات
اینستاگرام
×

نام محصول قیمت (تومان) تعداد
مجموع قیمت
مشاهده سبد خرید