فنون بازیگری ۳: صوت صدا گفتار

Alternate Text
نام کتاب: فنون بازیگری ۳: صوت صدا گفتار
نوبت چاپ: ششم - ۱۴۰۱
نام نویسنده: محمودرضا رحیمی
نام مترجم:
شابک: 9789642436781
تیراژ: 300
تعداد صفحات: 226
دسته: تئاتر
نام انتشارات: افراز
قیمت: 450000
توضیحات

کتاب حاضر بیان‌آواهای گفتاری در فنون بازیگری را با نگاه‌های مختلفی مورد بحث و بررسی قرار می‌دهد و خود را به یک «کتابِ کار» نزدیک می‌کند.

در این کتاب برای رسیدن به پاسخی برای این پرسش که «آیا گفتار، ابزار انسان است؟»، چندین مرحله‌ی مختلف کار کارگاهی و تمرینات عملی پیش‌بینی شده است. به‌همراه آن سعی شده تا تمام حوزه‌های مربوط به علم صوت، پرورش صدا و گفتار در ساحت عملی و تمرین‌های متنوع و قطعاتی از پشته‌ی ادبیات عنی ایران برای نمونه با توضیح و تمرین‌های مقتضی آورده شود. این تمرین و تشریح‌ها عناوینی همچون جنبه‌های تنفسی آوا گفتار، زبان، آواشناسی به همراه آسیب‌شناسی و بهداشت گفتار و اعضای مربوط در بدن را نیز به تفصیل مورد بررسی و کنکاش قرار داده است.

مولف با تاسیس «گروه تئاتر نیوشا» در سال 1373 به اجرای نمایش‌هایی از جمله خانه‌ی عروسک، اتوبوسی به‌نام هوس، باغ‌وحش شیشه‌ای، پدر، آقار توباز، سه خواهر، روسمرسهولم، تقاطع 2002، چند کاپریس برای ویولون، مرکب‌خوانی ارکستر مردگان، سیدروماک، کهکشان بدن، مقتل، ضامن را با همین تمرین‌ها پرداخته است. همچنین تدریس بازیگری در دانشگاه‌های مختلف کشور، از دیگر فعالیت‌های نگارنده‌ی این کتاب است.

نظرات کاربران در مورد کتاب فنون بازیگری ۳: صوت صدا گفتار

برای این کتاب هنوز نظری ثبت نشده است
نظر خود را در مورد این کتاب بنویسید