گراد عاشقانه

Alternate Text
نام کتاب: گراد عاشقانه
نوبت چاپ: اول - ۱۳۹۹
نام نویسنده: آتوسا زرنگارزاده شیرازی
نام مترجم:
شابک:
تیراژ:
تعداد صفحات: 105
دسته: داستان امروز ایران
نام انتشارات: افراز
قیمت: 200000
توضیحات

 

برشی از داستان «تمرین فشرده‌ی دیکتاتوری»
 
دعوت‌‌نامه که به دستت می‌‌رسد اول فکر می‌‌کنی شوخی است. شما دعوتید به پانزدهمین دوره‌‌ی آموزشی تمرین فشرده دیکتاتوری. زیر نامه امضایی نیست فقط آدرس موسسه شماره تلفن و ساعات تماس نوشته شده و البته گفته‌‌اند: حضور در کلاس‌‌ها رایگان می‌‌باشد. 
به خودت می‌‌گویی "می‌‌باشد غلطه " بعد فکر می‌‌کنی "سنگ مفت گنجشک مفت مجانی باشه کوفت باشه. حالا ضرر نداره یه سر به این آدرس بزن یا مسخره‌‌ات کردن یا نه شاید کار چند تا از دوستات باشه می‌‌خوان یهو سوپرایزت کنن تولدت که نیست ماه‌‌ها گذشته سالگردی ماه‌‌گردی چه می‌‌دونم شاید اصلا شوخی نباشه"
 تلفن را بر می‌‌داری و شماره می‌‌گیری بوق می‌‌خورد صدایی ضبط شده از آن طرف خط می‌‌آید: شما با موسسه. .. تماس گرفتید پس حتما دعوت‌‌نامه ما به دستتان رسیده برای نهایی کردن حضور در کلاس‌‌ها با در دست داشتن مدارک شناسایی روزهای فرد از ساعت پنج صبح تا هفت صبح به آدرس درج شده در نامه مراجعه فرمایید با تشکر از تماس شما. 
صدای بوق بوق توی گوشتان می‌‌پیچد و تلفن را قطع می‌‌کنید بلند می‌‌خندید" پنج صبح هاهاهاها حتما کار یکی از بچه‌‌هاست همان‌‌هایی که می‌‌گن چرا شبا زود می‌‌خوابی همونایی که بهت می‌‌گن سیندرلا دوازده شب باید بره خونه حالا هم شوخیشون گرفته"
ساعت چهار صبح اولین روز فرد بعد از تلفن راه می‌‌افتی آدرس به محل زندگی‌‌ات دور نیست نیم ساعت پیاده بیشتر راه نیست. تصمیم گرفتی زودتر بروی و قبل از پنج آنجا باشی. 
پلاک هفت. زنگ می‌‌زنی درست وقتی ساعت ۵.۰۰ را نشان می‌‌دهد در باز می‌‌شود و تو انتظار داری یک یا چند نفر از دوست‌‌هات را ببینی. راهرو خالی است. انتهای سمت راست دری نیمه باز است که نور از آن بیرون می‌‌زند. در را که باز می‌‌کنی بازهم انتظار داری آشنایی را ببینی. اتاق خالی است میزی وسط آن است که رویش کاغذی گذاشته شده. 
مراجعه کننده محترم شما اولین نفری هستید که پنج صبح برای نامه‌‌ای بی‌‌دلیل از خواب خود زده و به این‌‌جا آمده‌‌اید تا در کلاس‌‌های رایگان دیکتاتوری شرکت کنید. مرحله‌‌ی اول آموزش را به خوبی گذراندید مرحله‌‌ی بعدی این است که هیچ کاری نکنید. 
هیچ کاری؟ باز فکر می‌‌کنی هیچ کاری؟

نظرات کاربران در مورد کتاب گراد عاشقانه

برای این کتاب هنوز نظری ثبت نشده است
نظر خود را در مورد این کتاب بنویسید