من آن‌جا نیستم

Alternate Text
نام کتاب: من آن‌جا نیستم
نوبت چاپ: دوم - ۱۴۰۰
نام نویسنده: مهدی میرباقری
نام مترجم:
شابک:
تیراژ:
تعداد صفحات: 63
دسته: نمايشنامه‌
نام انتشارات: انتشارات افراز
قیمت: 40000
توضیحات

 

به‌طور قطع بزرگترین نظریه‌پرداز در زمینه‌ی جهان‌‌های موازی میچیو کاکو  است كه بیشترین پژوهش و تحقیق را در این زمینه انجام داده است و در كتاب جهان‌های موازی  به طور مفصل در این مورد تفسیر خودش را ارئه کرده است.
بر‌اساس این نظریه، شمار بسیار زیادی (شاید بی‌نهایت) جهان وجود دارد و هرآن‌چه‌ می‌توانست در دنیای ما رخ بدهد و رخ نداده است، در جهان‌های دیگری رخ می دهد، عامل اصلی در جدایی این جهان‌ها انتخاب‌های افراد است، انتخاب در‌مورد هر‌ پیشامدی در زندگی، انتخاب مدرسه، انتخاب دوستان، انتخاب رشته‌ی تحصیلی در دانشگاه، انتخاب‌هایی در شغل، همسر و به‌طور کل، انتخاب بر‌سر دو‌راهی‌ها یا چند‌راهی‌ها.
در نمایشنامه‌ی من آن‌جا نیستم زن و مرد در هر‌یک از پرده‌ها، زن و شوهرند، یعنی اگر در این جهان زندگی رعنا و علی‌رضا دیده می‌شود در جهان موازی با آن‌ها زندگی مشترک و زناشویی رعنا با یكی از انتخاب هایش برای زندگی زناشویی دیده می‌شود. یک انتخابِ اولین زن داستان او را در زمان مشخص‌شده (۲۴/فروردین/۱۴۰۰/ ساعت ۹شب) به كیش می برد، انتخاب دیگر او، روند زندگی را طوری برایش رقم می‌زند كه در زمان مشخص‌شده (۲۴/فروردین/۱۴۰۰/ ساعت ۹شب) در شهران تهران است و...
 
 
 
بنیامین: من تو مسائل خصوصیت دخالت نمی‌کنم.
رعنا: تو اصلاً رو من غیرت نداری.
بنیامین: چرت نگو، من هیچ‌وقت دوست ندارم وارد مسائل خصوصی دیگران بشم.
رعنا: من دیگران‌ام؟ نه من دیگران‌ام؟
بنیامین: خسته‌م کردی، کم‌کم داری می‌رینی به اعصابم.
رعنا: خیلی اَنی.
بنیامین: ممنون،حرف زدن با آدمی که درک‌ات کنه خیلی لذت‌بخشه.
رعنا: تو همه‌ش حواست به نوشته‌هاته.می‌دونی چند وقته به من نگفتی دوسِت دارم؟
بنیامین: مگه به گفتنه؟
رعنا: خب یه بخشی‌ش.تو اصلاً منو درک نمی‌كنی،من یه زنم دوست دارم باهام بااحساس رفتار بشه، دوست دارم نوازش بشم، دوست دارم برات مهم باشم، دوس دارم دوسَم داشته باشی، اَه با توام، یاد اون حرف ساینا افتادم، می‌گه بعضی وقت‌ها پا می‌شی می‌بینی یکی کنارت خوابیده که هیچ حسی بهش نداری، تو الان این‌جوری شدی.
بنیامین: ساینا چرت‌وپرت زیاد می‌گه.
رعنا: ساینا واقعاً فیلسوفه. یه چیز دیگه داره كه باید قاب طلا كنم، می‌گه خیلی از آدم‌ها با كسی ازدواج می‌كنن كه فكر می‌كنن دوسِش دارن، اما بعد یه مدت می‌فهمن اشتباه كردن.
بنیامین: تو هم اسم این دری‌وری‌ها رو بذار جملات قصار.

نظرات کاربران در مورد کتاب من آن‌جا نیستم

برای این کتاب هنوز نظری ثبت نشده است
نظر خود را در مورد این کتاب بنویسید