نقاش ستاره‌ها

Alternate Text
نام کتاب: نقاش ستاره‌ها
نوبت چاپ: اول
نام نویسنده: ملیسا داکوستا
نام مترجم: شیرین صفایی مولوی
شابک: 9786003268401
تیراژ: 300
تعداد صفحات: 171
دسته: رمان
نام انتشارات: افراز
قیمت: 250000
توضیحات

چشم‌هايم می‌سـوزد، شـانه‌هايم سنگین است، اما می‌دانم که تا طلوع خورشید بـه نحـوی غیرمعمـول هشـیار و قبراق خواهم بود و حتی لحظه‌ای تسلیم خواب نخواهم شد. علتش مانعی است که در سرم است، مثل وزوزی ذهنی که فکـرم را پريشـان می‌کند. گذشته. مامان. خاطره‌ها. کودکی‌ام، کـه مـدت‌ها فکـر می‌کـردم کـاملا پشت‌سر گذاشته‌ام، در اين شبی که قرار است پدر شوم دوباره با جزئیات مقابـل چشم‌هايم نقش می‌بندد

ملیسا داکوستا (متولد ۱۹۹۰) نوشتن را به در دست داشتن چوب جادو تشبیه می‌کند، چوب جادويی که ناممکن را ممکن می‌کنـد و بـه او اجـازه می‌دهـد در دنیاهايی متفـاوت از دنياي شخصـی‌اش و در قالـب شخصـیت‌های گونـاگون زندگی کند. از همان دوره‌ی کودکی که او خواندن و نوشتن را آموخت، نوشـتن بـه محبوب‌ترين و مهم‌ترين سرگرمی‌اش تبديل شد؛ و سرانجام همین چـوب جـادو بود که زندگی او را در دورە‌ی جوانی به‌کل متحول کرد.[...] از ۲۰۱۹ تا نیمۀ ۲۰۲۳ هفـت رمـان خانم داکوستا يکـی پـس از ديگـری منتشـر شـد، کتاب‌هايی که جايزه‌های متعددی را برای او به ارمغان آورد. فروش خیره‌کنندەی اين آثار پديدآورنده‌شان را پله‌پله بالا برد و بر اساس رتبه‌بندی سالانە‌ی نشريە‌ی معتبر فیگارو، او را در عرض پـنج سـال در صـدر فهرست پرمخاطب‌ترين نويسندگان فرانسه نشاند. (از مقدمه‌ی مترجم)
 
نقاش‌ستاره‌ها هفتمین رمان این نویسنده‌ی فرانسوی است. نویسنده در این داستان تکان‌دهنده بر گستردگی بی‌حدومرز توانایی خیال‌پردازی تاکید می‌کند و به یادمان می‌آورد که تنها عشق التیام‌بخش‌ترین مرهم بر عمیق‌ترین زخم‌های انسان است.

نظرات کاربران در مورد کتاب نقاش ستاره‌ها

برای این کتاب هنوز نظری ثبت نشده است
نظر خود را در مورد این کتاب بنویسید