گزارش ایسنا از انتشار «تراکم» صابر محمدی

با این‌که کتاب «تراکم»، با تاخیری یک‌دهه‌ای منتشر می‌شود و همه شعرهای آن در سال‌های میانی دهه ۸۰ نوشته شده‌اند اما از کلیشه‌های شعری دهه ۸۰ در آن‌ها خبری نیست.
گزارش ایسنا از انتشار «تراکم» صابر محمدی
 
مجموعه شعر «تراکم» سروده صابر محمدی منتشر شد.
 
به گزارش ایسنا، این کتاب با قیمت ۲۵هزار تومان توسط انتشارات افراز منتشر شده است.
 
در معرفی مجموعه شعر «تراکم» که نخستین کتاب شعر صابر محمدی است عنوان شده: از او پیش‌تر شعرهایی در چند آنتالوژی شعر معاصر منتشر شده بود. شعرهای کتاب «تراکم» مربوط به سروده‌های سال‌های ۱۳۸۳ تا ۱۳۸۸ شاعر هستند و بنابراین از تازه‌ترین آن‌ها، ۱۱ سال گذشته است. با این‌که کتاب «تراکم»، با تاخیری یک‌دهه‌ای منتشر می‌شود و همه شعرهای آن در سال‌های میانی دهه ۸۰ نوشته شده‌اند اما از کلیشه‌های شعری دهه ۸۰ در آن‌ها خبری نیست. کتاب در سه فصل «تز»، «آنتی‌تز» و «پیوست» تنظیم شده و ۷۰ صفحه دارد.
 
صابر محمدی متولد ۱۳۶۵ است و از سال ۱۳۸۲ نوشتن شعر و روزنامه‌نگاری را آغاز کرده است. کتاب شعر «تراکم» در ادامه مجموعه «از حاشیه» که چند سالی است در انتشارات افراز زیر نظر امین مرادی راه‌اندازی شده، منتشر شده است. شاعران این‌سری کتاب‌ها، آن‌طور که از عنوان مجموعه نیز برمی‌آید، از شاعرانی هستند که جزء جریان‌های غالب و رسمی شعر امروز نیستند. «تراکم»، بیست‌ویکمین کتاب از مجموعه «از حاشیه» نشر افراز است. پیش‌تر در این مجموعه، کتاب‌هایی از شعرهای شهریار وقفی‌پور، میلاد کامیابیان، مجید یگانه، محمدحسن نجفی، شاهین شیرزادی، فرشاد سنبل‌دل، لیلا حکمت‌نیا، امین مرادی، پریماه اعوانی و... منتشر شده است.
 
نسخه کاغذی کتاب «تراکم» در سایت انتشارات افراز و در سایت پخش ققنوس و نسخه الکترونیک آن در اپلیکیشن نشر افراز قابل تهیه است.
 
لینک یادداشت خبرگزاری ایسنا:  https://bre.is/UwLczCqf