انتشارات افراز به‌زودی، مجموعه‌ی کامل آثار ”هرمز علی‌پور“ را منتشر می‌کند

انتشارات افراز به‌زودی، مجموعه‌ی کامل آثار ”هرمز علی‌پور“ را منتشر می‌کند

سرویس فرهنگ و ادب هنر آنلاین: هرمز علی‌پور با اعلام این خبر به هنرآنلاین گفت: نخستین کتابم در سال 59-60  با عنوان "با کودک و کبوتر" منتشر شد و در طی این سال‌ها هفده کتاب هم‌چون "سپیدی جهان"، "نرگس فردا"، "الواح شفاهی کسی به نام کوچک هرمز"، "نیم‌رخ آهو"، "پرتره"، "به کوچه زنبق"، "حکمت مخروبه"، "سبابه"، "بنفش پارچه‌ای"، "به گرمسیر"، "دفتر شطرنجی" و "داغ بی‌بی" که آخرین کتاب منتشر شده‌ام محسوب می‌شود به زودی در یک مجموعه منتشر خواهد شد.

او این مجموعه را حاصل 50 سال شاعری خود دانست و تصریح کرد: در هر کدام از کتاب‌های که منتشر کرده‌ام درباره کارکرد و کاربرد کلمات و آنچه می‌تواند به شعر تشخص و فرضیت ببخشد، پیشنهادهایی داده‌ام. در نهایت مخاطبی که این مجموعه را می‌خواند اگر منصف و دارای معرفت شعری و فرهنگی باشد، می‌تواند تاثیر این 50 سال شعر را در نسل‌های بعد از خود استنتاج کند.

علی‌پور توضیح داد: شعر گفتن را با شعر کلاسیک آغاز کردم و به موازات آن شعر سپید می‌گفتم. اما این مجموعه که به زودی چاپ می‌شود حاوی اشعار سپید است.  

او درباره علت چاپ اشعارش در قالب یک مجموعه، اظهارداشت: خواسته هر شاعر و نویسنده‌ای است که مجموعه کارش را ببیند. این مجموعه نیز باید زودتر چاپ می‌شد اما به دلیل خلقیات شخصی، نمی‌خواستم هم شعر بگویم و هم برای چاپ آن منت بکشم.

مجموعه کامل اشعار هرمز علی‌پور توسط نشر افراز روانه بازار کتاب‌فروشی‌ها می‌شود.

هرمز علی‌پور از شاعران معاصر است که شعر گفتن را به شکل رسمی از 20 سالگی در مجلات روشنفکری و غیرروشنفکری چون "فردوسی"، "نگین" و "بانوان" آغاز کرد. او به مدت 45 سال معلم مقاطع مختلف تحصیلی بوده است. 


1397/7/11 ساعت 15:53
برای مشاهده خبر روی آن کلیک کنیدآن‌سوی آینه‌ها؛ یادداشتی بر رمان «تکه‌های ساده من»، نوشته‌ی گیتی رجب‌زاده

آن‌سوی آینه‌ها؛  یادداشتی بر رمان «تکه‌های ساده من»، نوشته‌ی گیتی رجب‌زاده

شخصيت ميانسالِ «تکه‌هاي ساده‌ من» براي بازسازي چهره‌ تزلزل‌يافته‌اش سيري برخلاف آنچه تاکنون پيموده، در پيش مي‌گيرد و همچون کودکي به‌دنبال تصويري شفاف از خود در آينه‌هاي دوروبرش مي‌گردد.

مشاهده جزئیات خبر


سایت به تازگی بروزرسانی شده است و ممکن است دچار مشکلاتی شود ، در صورت مشاهده اطلاع دهید ، با تشکر
شماره های تماس 021- :66401585 - 66977166 - 66952853-66489097


پلهای ارتباطی ما و شما عزیزان
اینستاگرام اینستاگرام

آپارات آپارات

تلگرام تلگرام


نماد اعتماد الکترونیکیتلگرام
آپارات
اینستاگرام
×

نام محصول قیمت (تومان) تعداد
مجموع قیمت
مشاهده سبد خرید